Vishay Dale CMF55271R00JKEA
Part No.:
CMF55271R00JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55271R00JKEA.pdf
Description:
RES 271 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
271 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55271R00JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55271R00JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55271R00JKEA?
Image CMF55271R00JKEA
Part Number CMF55271R00JKEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 271 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)