Vishay Dale CMF55270R00JKEA
Part No.:
CMF55270R00JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55270R00JKEA.pdf
Description:
RES 270 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
270 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55270R00JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55270R00JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55270R00JKEA?
Image CMF55270R00JKEA
Part Number CMF55270R00JKEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 270 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)