Vishay Dale CMF5526R100FHRE
Part No.:
CMF5526R100FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5526R100FHRE.pdf
Description:
RES 26.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
26.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5526R100FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5526R100FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5526R100FHRE?
Image CMF5526R100FHRE
Part Number CMF5526R100FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 26.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)