Vishay Dale CMF5524K900FHRE
Part No.:
CMF5524K900FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5524K900FHRE.pdf
Description:
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
24.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5524K900FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5524K900FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5524K900FHRE?
Image CMF5524K900FHRE CMF5524K900FHRE70
Part Number CMF5524K900FHRE CMF5524K900FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key Discontinued at Digi-Key
Resistance 24.9 kOhms 24.9 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)