Vishay Dale CMF5524K300FHEA
Part No.:
CMF5524K300FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5524K300FHEA.pdf
Description:
RES 24.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
24.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5524K300FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5524K300FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5524K300FHEA?
Image CMF5524K300FHEA
Part Number CMF5524K300FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 24.3 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)