Vishay Dale CMF55240K00JKEA
Part No.:
CMF55240K00JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55240K00JKEA.pdf
Description:
RES 240K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
240 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55240K00JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55240K00JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55240K00JKEA?
Image CMF55240K00JKEA
Part Number CMF55240K00JKEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 240 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)