Vishay Dale CMF5522R000JNRE
Part No.:
CMF5522R000JNRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5522R000JNRE.pdf
Description:
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5522R000JNRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5522R000JNRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5522R000JNRE?
Image CMF5522R000JNRE
Part Number CMF5522R000JNRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 22 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)