Vishay Dale CMF5522R000JKEA
Part No.:
CMF5522R000JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5522R000JKEA.pdf
Description:
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5522R000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5522R000JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5522R000JKEA?
Image CMF5522R000JKEA CMF5522R000JKEA39
Part Number CMF5522R000JKEA CMF5522R000JKEA39
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 22 Ohms 22 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)