Vishay Dale CMF5522R000GKEA
Part No.:
CMF5522R000GKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5522R000GKEA.pdf
Description:
RES 22 OHM 1/2W 2% AXIAL
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5522R000GKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5522R000GKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5522R000GKEA?
Image CMF5522R000GKEA
Part Number CMF5522R000GKEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 22 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)