Vishay Dale CMF5522K000GKEA
Part No.:
CMF5522K000GKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5522K000GKEA.pdf
Description:
RES 22K OHM 1/2W 2% AXIAL
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5522K000GKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5522K000GKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5522K000GKEA?
Image CMF5522K000GKEA
Part Number CMF5522K000GKEA
Product Status Active
Resistance 22 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)