Vishay Dale CMF5522K000FHEA
Part No.:
CMF5522K000FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5522K000FHEA.pdf
Description:
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5522K000FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5522K000FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5522K000FHEA?
Image CMF5522K000FHEA
Part Number CMF5522K000FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 22 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)