Vishay Dale CMF55226R00FHRE
Part No.:
CMF55226R00FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55226R00FHRE.pdf
Description:
RES 226 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
226 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55226R00FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55226R00FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55226R00FHRE?
Image CMF55226R00FHRE
Part Number CMF55226R00FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 226 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)