Vishay Dale CMF55221K00FHEA
Part No.:
CMF55221K00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55221K00FHEA.pdf
Description:
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
221 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55221K00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55221K00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55221K00FHEA?
Image CMF55221K00FHEA
Part Number CMF55221K00FHEA
Product Status Active
Resistance 221 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)