Vishay Dale CMF55220R00JNEA
Part No.:
CMF55220R00JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55220R00JNEA.pdf
Description:
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55220R00JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55220R00JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55220R00JNEA?
Image CMF55220R00JNEA
Part Number CMF55220R00JNEA
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)