Vishay Dale CMF55220K00JKEA
Part No.:
CMF55220K00JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55220K00JKEA.pdf
Description:
RES 220K OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
220 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55220K00JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55220K00JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55220K00JKEA?
Image CMF55220K00JKEA
Part Number CMF55220K00JKEA
Product Status Active
Resistance 220 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)