Vishay Dale CMF55220K00GLRE
Part No.:
CMF55220K00GLRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55220K00GLRE.pdf
Description:
RES 220K OHM 1/2W 2% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
220 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55220K00GLRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55220K00GLRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55220K00GLRE?
Image CMF55220K00GLRE
Part Number CMF55220K00GLRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 220 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)