Vishay Dale CMF5521K500FHEA
Part No.:
CMF5521K500FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5521K500FHEA.pdf
Description:
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
21.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5521K500FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5521K500FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5521K500FHEA?
Image CMF5521K500FHEA
Part Number CMF5521K500FHEA
Product Status Active
Resistance 21.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)