Vishay Dale CMF5520K000GKRE
Part No.:
CMF5520K000GKRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5520K000GKRE.pdf
Description:
RES 20K OHM 1/2W 2% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5520K000GKRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5520K000GKRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5520K000GKRE?
Image CMF5520K000GKRE
Part Number CMF5520K000GKRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)