Vishay Dale CMF55200R00GKEA
Part No.:
CMF55200R00GKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55200R00GKEA.pdf
Description:
RES 200 OHM 1/2W 2% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55200R00GKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55200R00GKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55200R00GKEA?
Image CMF55200R00GKEA
Part Number CMF55200R00GKEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)