Vishay Dale CMF55200K00JLRE
Part No.:
CMF55200K00JLRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55200K00JLRE.pdf
Description:
RES 200K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55200K00JLRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55200K00JLRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55200K00JLRE?
Image CMF55200K00JLRE
Part Number CMF55200K00JLRE
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 200 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)