Vishay Dale CMF55200K00FHEA70
Part No.:
CMF55200K00FHEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55200K00FHEA70.pdf
Description:
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55200K00FHEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55200K00FHEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55200K00FHEA70?
Image CMF55200K00FHEA70
Part Number CMF55200K00FHEA70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)