CMF551M9100BEBF.pdf
CMF551M9100BEBF.pdf
| Image |  |
| Part Number | CMF551M9100BEBF |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Resistance | 1.91 MOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Film |
| Features | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |