Vishay Dale CMF551K8700FHRE
Part No.:
CMF551K8700FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF551K8700FHRE.pdf
Description:
RES 1.87K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
1.87 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF551K8700FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF551K8700FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF551K8700FHRE?
Image CMF551K8700FHRE
Part Number CMF551K8700FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 1.87 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)