Vishay Dale CMF551K8200FHRE70
Part No.:
CMF551K8200FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF551K8200FHRE70.pdf
Description:
RES 1.82K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
1.82 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF551K8200FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF551K8200FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF551K8200FHRE70?
Image CMF551K8200FHRE70
Part Number CMF551K8200FHRE70
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.82 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)