Vishay Dale CMF551K6500FHEA
Part No.:
CMF551K6500FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF551K6500FHEA.pdf
Description:
RES 1.65K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
1.65 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF551K6500FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF551K6500FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF551K6500FHEA?
Image CMF551K6500FHEA
Part Number CMF551K6500FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.65 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)