Vishay Dale CMF551K5000JKEA
Part No.:
CMF551K5000JKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF551K5000JKEA.pdf
Description:
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CMF551K5000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF551K5000JKEA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF551K5000JKEA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CMF551K5000JKEA
Part Number CMF551K5000JKEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.5 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)