Vishay Dale CMF551K3000JKRE
Part No.:
CMF551K3000JKRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF551K3000JKRE.pdf
Description:
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
1.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF551K3000JKRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF551K3000JKRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF551K3000JKRE?
Image CMF551K3000JKRE
Part Number CMF551K3000JKRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 1.3 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)