Vishay Dale CMF551K3000JKEA
Part No.:
CMF551K3000JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF551K3000JKEA.pdf
Description:
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
1.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF551K3000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF551K3000JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF551K3000JKEA?
Image CMF551K3000JKEA
Part Number CMF551K3000JKEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.3 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)