Vishay Dale CMF5518R000JKEA
Part No.:
CMF5518R000JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5518R000JKEA.pdf
Description:
RES 18 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
18 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5518R000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5518R000JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5518R000JKEA?
Image CMF5518R000JKEA
Part Number CMF5518R000JKEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 18 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)