Vishay Dale CMF5518R000GLRE
Part No.:
CMF5518R000GLRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5518R000GLRE.pdf
Description:
RES 18 OHM 1/2W 2% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
18 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5518R000GLRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5518R000GLRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5518R000GLRE?
Image CMF5518R000GLRE
Part Number CMF5518R000GLRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 18 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)