Vishay Dale CMF5518R000GLEA
Part No.:
CMF5518R000GLEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5518R000GLEA.pdf
Description:
RES 18 OHM 1/2W 2% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
18 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5518R000GLEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5518R000GLEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5518R000GLEA?
Image CMF5518R000GLEA
Part Number CMF5518R000GLEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 18 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)