Vishay Dale CMF5518K200FHRE
Part No.:
CMF5518K200FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5518K200FHRE.pdf
Description:
RES 18.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
18.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5518K200FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5518K200FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5518K200FHRE?
Image CMF5518K200FHRE
Part Number CMF5518K200FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 18.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)