Vishay Dale CMF55182R00FHRE
Part No.:
CMF55182R00FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55182R00FHRE.pdf
Description:
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
182 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55182R00FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55182R00FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55182R00FHRE?
Image CMF55182R00FHRE
Part Number CMF55182R00FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 182 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)