Vishay Dale CMF5515K000FHRE
Part No.:
CMF5515K000FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5515K000FHRE.pdf
Description:
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5515K000FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5515K000FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5515K000FHRE?
Image CMF5515K000FHRE CMF5515K000FHRE70
Part Number CMF5515K000FHRE CMF5515K000FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key Discontinued at Digi-Key
Resistance 15 kOhms 15 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)