Vishay Dale CMF55154K00FHRE
Part No.:
CMF55154K00FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55154K00FHRE.pdf
Description:
RES 154K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
154 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55154K00FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55154K00FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55154K00FHRE?
Image CMF55154K00FHRE
Part Number CMF55154K00FHRE
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 154 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)