Vishay Dale CMF5513K000JNEA
Part No.:
CMF5513K000JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5513K000JNEA.pdf
Description:
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
13 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5513K000JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5513K000JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5513K000JNEA?
Image CMF5513K000JNEA
Part Number CMF5513K000JNEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 13 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)