Vishay Dale CMF55133R00JKRE
Part No.:
CMF55133R00JKRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55133R00JKRE.pdf
Description:
RES 133 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
133 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55133R00JKRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55133R00JKRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55133R00JKRE?
Image CMF55133R00JKRE
Part Number CMF55133R00JKRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 133 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)