Vishay Dale CMF5512R000JKEA
Part No.:
CMF5512R000JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5512R000JKEA.pdf
Description:
RES 12 OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
12 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5512R000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5512R000JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5512R000JKEA?
Image CMF5512R000JKEA
Part Number CMF5512R000JKEA
Product Status Active
Resistance 12 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)