Vishay Dale CMF5512K000JNEA
Part No.:
CMF5512K000JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5512K000JNEA.pdf
Description:
RES 12K OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
12 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5512K000JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5512K000JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5512K000JNEA?
Image CMF5512K000JNEA
Part Number CMF5512K000JNEA
Product Status Active
Resistance 12 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)