Vishay Dale CMF5512K000JKEA
Part No.:
CMF5512K000JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5512K000JKEA.pdf
Description:
RES 12K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
12 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5512K000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5512K000JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5512K000JKEA?
Image CMF5512K000JKEA
Part Number CMF5512K000JKEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 12 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)