Vishay Dale CMF55127R00FHEA
Part No.:
CMF55127R00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55127R00FHEA.pdf
Description:
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
127 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55127R00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55127R00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55127R00FHEA?
Image CMF55127R00FHEA
Part Number CMF55127R00FHEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 127 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)