Vishay Dale CMF5511K800FHEA
Part No.:
CMF5511K800FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5511K800FHEA.pdf
Description:
RES 11.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
11.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5511K800FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5511K800FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5511K800FHEA?
Image CMF5511K800FHEA
Part Number CMF5511K800FHEA
Product Status Active
Resistance 11.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)