Vishay Dale CMF5510R000JNEA
Part No.:
CMF5510R000JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5510R000JNEA.pdf
Description:
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5510R000JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5510R000JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5510R000JNEA?
Image CMF5510R000JNEA
Part Number CMF5510R000JNEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)