Vishay Dale CMF5510K000JKRE
Part No.:
CMF5510K000JKRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5510K000JKRE.pdf
Description:
RES 10K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5510K000JKRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5510K000JKRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5510K000JKRE?
Image CMF5510K000JKRE
Part Number CMF5510K000JKRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)