Vishay Dale CMF5510K000GLRE
Part No.:
CMF5510K000GLRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5510K000GLRE.pdf
Description:
RES 10K OHM 1/2W 2% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5510K000GLRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5510K000GLRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5510K000GLRE?
Image CMF5510K000GLRE
Part Number CMF5510K000GLRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)