Vishay Dale CMF5510K000GLEA
Part No.:
CMF5510K000GLEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5510K000GLEA.pdf
Description:
RES 10K OHM 1/2W 2% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5510K000GLEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5510K000GLEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5510K000GLEA?
Image CMF5510K000GLEA
Part Number CMF5510K000GLEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)