Vishay Dale CMF5510K000GKEA
Part No.:
CMF5510K000GKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5510K000GKEA.pdf
Description:
RES 10K OHM 1/2W 2% AXIAL
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5510K000GKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5510K000GKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5510K000GKEA?
Image CMF5510K000GKEA
Part Number CMF5510K000GKEA
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)