Vishay Dale CMF55100R00JNEA
Part No.:
CMF55100R00JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55100R00JNEA.pdf
Description:
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55100R00JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55100R00JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55100R00JNEA?
Image CMF55100R00JNEA
Part Number CMF55100R00JNEA
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)