Vishay Dale CMF55100R00JKRE
Part No.:
CMF55100R00JKRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55100R00JKRE.pdf
Description:
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55100R00JKRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55100R00JKRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55100R00JKRE?
Image CMF55100R00JKRE CMF55100R00JKRE39
Part Number CMF55100R00JKRE CMF55100R00JKRE39
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 100 Ohms 100 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)