Vishay Dale CMF55100R00JKEA
Part No.:
CMF55100R00JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55100R00JKEA.pdf
Description:
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55100R00JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55100R00JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55100R00JKEA?
Image CMF55100R00JKEA
Part Number CMF55100R00JKEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)